Mezoterapia mikroigłowa to jeden z chętniej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej. Dzięki zabiegom frakcjonowania mikroigłowego można szybko i w widoczny sposób poprawić wygląd skóry, dostarczając jej odpowiednio dobrane do indywidualnych potrzeb składniki odżywcze lub związki o działaniu leczniczym. Wyjaśniamy, w jaki sposób przebiega zabieg mezoterapii mikroigłowej i czy jest bezpieczny dla zdrowia.
Na czym polega mezoterapia mikroigłowa?
Mezoterapia mikroigłowa pobudza produkcję naturalnego kolagenu oraz elastyny, dzięki czemu wygląd cery ulega znacznej poprawie. Nieodłącznym elementem mezoterapii jest stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków, które wnikając w głąb skóry, czynią zabieg regenerujący jeszcze bardziej skutecznym.
Zabieg ten przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia, które wyposażone jest w bardzo cienkie igiełki. Nakłuwają one skórę, pozwalając na skuteczną aplikację aktywnych substancji, które dobrane są pod względem indywidualnych potrzeb skóry oraz występujących problemów natury estetycznej. W tym celu niezbędne jest przeprowadzenie wywiadu oraz określenie rodzaju i stanu cery. Przed przystąpieniem do zabiegu skóra jest dokładnie oczyszczana, tonizowana i osuszana, a następnie nakładany jest peeling enzymatyczny. Po jego zmyciu skóra jest ponownie tonizowana, osuszana, a także dezynfekowana.
Następnie nakładany jest odpowiedni preparat aktywny i przeprowadzany zabieg z zastosowaniem urządzenia do mezoterapii mikroigłowej np. derma pena.
Zabieg kończy ponowna dezynfekcja skóry, wmasowanie w skórę preparatu zastosowanego podczas zabiegu oraz zastosowanie odpowiedniej maski łagodzącej i kremu dopasowanego do potrzeb poddawanej mezoterapii mikroigłowej skóry.
Czy mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem bezpiecznym?
Profesjonalnie wykonana mezoterapia mikroigłowa jest nie tylko wyjątkowo skutecznym, ale także bezpiecznym zabiegiem medycyny estetycznej. Ze względu na zastosowanie urządzeń nakłuwających skórę zabieg musi być przeprowadzony z zachowaniem zasad higieny. Bardzo ważna jest także właściwa kwalifikacja do zabiegu, która uwzględnia występowanie przeciwwskazań do jego wykonania np. aktywnych schorzeń skóry.
Kiedy wykonać mezoterapię mikroigłową?
Mezoterapia mikroigłowa polecana jest w celu m.in.:
- odbudowy starzejącej się skóry,
- redukcji niedoskonałości w postaci przebarwień,
- redukcji zmarszczek,
- redukcji popękanych naczynek,
- wspomagania leczenia problemów dermatologicznych np. łojotoku,
- redukcji blizn, także blizn potrądzikowych,
- poprawy jędrności skóry i owalu twarzy.