Zanieczyszczone powietrze oraz inne czynniki cywilizacyjne negatywnie wpływają na stan zdrowia ludzkiej skóry. Niemniej obciążające mogą być dla niej substancje zawarte w kosmetykach. Z tego powodu współczesna kosmetologia koncentruje się na tym, aby stworzyć neutralne dla skóry metody pielęgnacji. Jedną z takich możliwość jest oczyszczanie wodorowe.
W jaki sposób hydropeeling oddziałuje na skórę?
Hydropeeling oparty jest na oddziaływanie na skóry strumienia wody ze zwiększoną ilością wodoru. Jest to pierwiastek, który pomaga walczyć z wolnymi rodnikami, działa regenerująco i spowalnia procesy starzenia się skóry. Podczas tego zabiegu dochodzi do usuwania martwego naskórka, dotlenienia oraz nawilżenia skóry, przez co może stanowić zarówno samodzielną propozycję odświeżenia skóry, jak i przygotować ją do dalszej pielęgnacji. Składa się z czterech etapów: aktywnego oczyszczania opartego o aplikację trzech różnych roztworów, elektroporacji, mikroprądu oraz schładzania i ogrzewania skóry.
Dodatkowe korzyści z zabiegu
Wśród oferty zabiegów z kręgu hydropeelingu znajdują się także bardziej rozbudowane metody, które zawierają elementy dermabrazji oraz liftingu. W ich wyniku skóra nie tylko odzyskuje piękny wygląd, ale także stymulowana jest do produkcji większej ilości kolagenu, co przekłada się na zwiększenie jej jędrności. Zabieg ten może być adresowany do każdego rodzaju skóry, również tej najwrażliwszej i z problemami.
Wskazania do wykonania oczyszczania wodorowego
Hydropeeling prowadzi m.in. do maksymalnego otwarcia porów, co pozwala na szybkie i łatwiejsze usuwanie zaskórników, dlatego mogą z niego korzystać osoby zmagające się z nadprodukcją sebum. Pomoże także w dolegliwościach związanych z nadmiernie przesuszoną i zrogowaciałą skórą. Zabieg przejawia także właściwości uelastyczniające skórę, dzięki czemu może wspomagać walkę ze zmarszczkami oraz brakiem jędrności. Hydropeeling jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny, a do tego wykazuje działanie relaksujące.