Wygląd to niemal dla każdej kobiety priorytetowa kwestia. Chcą czuć się ładnie i podobać się sobie, dlatego podejmują różne starania, aby poprawić swój wygląd. Kiedy zbliża się lato, największą zmorą staje się cellulit. Jak bowiem nałożyć sukienkę, kiedy nogi szpeci brzydka skórka pomarańczowa? Na szczęście są sposoby, aby się jej skutecznie pozbyć.
Czym jest cellulit?
Zanim zajmiemy się metodami walki z cellulitem, należy wyjaśnić, czym w ogóle jest skórka pomarańczowa. To nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej w tkance podskórnej. Fachowo przyjmuje to miano lipodystrofii i prowadzi do upośledzenia krążenia krwi oraz limfy. Wyróżnia się cellulit wodny oraz tłuszczowy. Cellulit tłuszczowy powstaje z nadmiaru tkanki tłuszczowej, co wynika ze złej diety oraz braku aktywności sportowej. Cellulit wodny zaś wiąże się głównie z zaburzeniami gospodarki hormonalnej, ale jego przyczyną może być także siedzący tryb życia.
Cellulit – tą walkę można wygrać
Jest szereg domowych sposobów, które mogą poprawić wygląd naszej skóry. Na pierwszym miejscu stoi dieta pełna warzyw i owoców oraz błonnika. Trzeba również pić co najmniej 2 litry wody. Na drugim jest regularna aktywność fizyczna, szczególnie kiedy mało się ruszamy i mamy biurową pracę. Ponadto warto sobie robić masaże, kiedy np. bierzemy prysznic, które pobudzą krążenie krwi. Warto również wyrzucić wszystkie ciasne ubrania, które utrudniają jej przepływ. Jednak nie oszukujmy się, kiedy cellulit towarzyszy nam od kilku lat, nie jest tak łatwo się go pozbyć. Wówczas najlepsze rezultaty przyniosą zabiegi kosmetyczne, np. lipoliza laserowa zwana też zimnym laserem. To szybki zabieg, polegający na emitowaniu wiązki światła do tkanki podskórnej, która usuwa tłuszcz oraz toksyny.
Drugim polecanym zabiegiem jest zabieg endermologii, czyli podciśnieniowy masaż oddziałujący na tkankę łączną. Nie tylko wygładza skórę, ale również pobudza przemianę materii i zmniejsza obwód ciała.
Interesującą propozycją jest Beautytek Premium działa w sposób naturalny i pobudza komórki do wzmożonej pracy i na autoregulacji, przez co naprawie są poddawane otaczające uszkodzone tkanki. Poprawia się dotlenienie komórek, zostaje przywrócona równowaga biologiczna tkanek, wzrasta mikrokrążenie oraz zostaje przyspieszona eliminacja nadmiaru wody i toksyn. Warto udać się do sprawdzonego gabinetu kosmetycznego, aby dobrać odpowiedni pakiet zabiegów dla nas.
Kiedy zacząć działać?
Najlepiej jest walczyć z cellulitem, kiedy tylko zauważymy jego obecność, tzn. w pierwszej fazie. Gołym okiem go nie widać, ale kiedy napinamy mięśnie nóg, można dostrzec nierówności na skórze. Druga faza wiąże się z uwidocznieniem cellulitu, ale jeszcze nie boli on przy ucisku, jak jest to w fazie trzeciej. Nierówności skórne zaczynają przypominać kiść winogron i wyglądają bardzo nieestetycznie. W czwartej fazie trudno już normalnie funkcjonować, ponieważ ból jest praktycznie stały i mogą wystąpić trudności ruchowe. Im wcześniej rozpoczniemy walkę, tym większa jest szansa, że szybko pozbędziemy się problemu.