Czy ciąża stanowi bezwzględne przeciwwskazanie do wykonywania zabiegów kosmetycznych lub z zakresu medycyny estetycznej? Czy rzeczywiście ze wszystkich trzeba zrezygnować przez okres 9 miesięcy? W dalszej części wpisu rozwiewamy wszystkie wątpliwości na ten temat.
Ciąża a zabiegi kosmetyczne i medycyny estetycznej. Ogólne zalecenia
Ciąża to szczególny czas w życiu kobiety. W organizmie dochodzi do wielu zmian. Zupełnie naturalne jest, że zwiększa się waga ciała, pojawiają się przebarwienia, rozstępy, a nawet żylaki czy opuchlizna. Przyszła mama powinna jednak nadal czuć się piękna, zachowując dobre samopoczucie.
Na temat zabiegów kosmetycznych i medycyny estetycznej w czasie ciąży funkcjonuje wiele opinii. Niektóre teorie sugerują, że lepiej całkowicie z nich zrezygnować. Nie jest to jednak do końca prawdą, gdyż jest wiele takich procedur, które nie mają żadnego wpływu ani na zdrowie kobiety, ani tym bardziej prawidłowy rozwój dziecka. Oczywiście nie wszystkie zabiegi są dozwolone, ale z wielu można skorzystać bez większych obaw.
Z jakich zabiegów może skorzystać kobieta w ciąży?
Przede wszystkim każda kobieta, która odwiedza nasz gabinet kosmetyczny w Lublinie, zawsze otrzymuje szczegółowe informacje na temat ewentualnych przeciwwskazań do zabiegów. Jeśli w konkretnym przypadku ciąża się do nich zalicza, nasi specjaliści z pewnością zwrócą na to uwagę.
W tym czasie można wykonać wiele zabiegów na twarz, jeśli używane substancje nie zawierają w sobie np. toksyny botulinowej (botox). Możliwe jest jednak przeprowadzenie procedur z innymi, bezpiecznymi substancjami, np. ekstraktami roślinnymi. Można więc pozwolić sobie na zabiegi np. przeciwtrądzikowe, rozświetlające, nawilżające, ujędrniające, redukujące zmarszczki itd.