Lipoliza laserowa, zwana także zimnym laserem, to metoda kształtowania sylwetki, polegająca na wykorzystaniu mało inwazyjnej lipolizy z użyciem lasera do likwidacji nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zastosowany laser roztapia tkankę tłuszczową, która następnie jest odsysana za pomocą niewielkich nacięć na skórze i metabolizowana. Jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegu i jak wygląda dokładnie jego przebieg?
Etapy zabiegu
Lipolizę laserową wykorzystuje się do kształtowania przede wszystkim bioder, talii, brzucha oraz pośladków. Coraz częściej jednak znajduje ona zastosowanie na twarzy, szyi, udach, kolanach i ramionach. Do najczęściej wykonywanych zabiegów należy obecnie lipoliza laserowa brzucha, ale coraz chętniej korzystają z niego osoby, które chcą pokonać cellulit. Jak przygotować się do zabiegu? Zabieg musi zostać poprzedzony konsultacją ze specjalistą, który na podstawie obserwacji może wykluczyć wszystkie przeciwskazania. Lipoliza laserowa polega na wykorzystaniu skonfigurowanego lasera, którego promieniowanie ma właściwości rozbijania komórek tłuszczowych. Dodatkowo laser ma właściwości obkurczające włókna kolagenowe, co dodatkowo napina skórę i tkankę podskórną po zabiegu.
Wskazania i przeciwskazania do zabiegu
Lipoliza laserowa idealnie sprawdza się u osób z niewielką nadwagą, uskarżające się na niedający się spalić tłuszcz, który nie reaguje na dietę i ćwiczenia. Najczęściej zabieg dotyczy bioder, talii, wewnętrznej i zewnętrznej strony ud, pośladków i ramion. Do zabiegu lipolizy bezwzględnie kwalifikowane są tylko osoby zdrowe. Wśród przeciwwskazań do wykonania liposukcji laserowej wymienia się takie schorzenia jak cukrzyca, niewydolność wątroby, zaburzenia krzepnięcia, niewydolność nerek oraz choroby serca. Zabieg doskonale wpływa na kształtowanie sylwetki – należy jednak pamiętać, iż nie usuwa nadmiaru skóry i nie zwalnia z dbania o siebie.