Proces leczenia trądziku często jest procesem długotrwałym i niełatwym. Kojarzy się z wiekiem nastoletnim, ale niestety dotyka coraz częściej osób dorosłych. Wymaga zmiany stylu życia oraz dobrania odpowiedniego sposobu leczenia. Ważna też jest lokalizacja niedoskonałości. Najczęściej występują w dolnej partii twarzy – w okolicach brody, żuchwy oraz na linii brzegowej twarzy. Takie zmiany świadczą o problemach hormonalnych. Krostki są bolesne, ropne, podskórne. Niestety, dobrze niewyleczony trądzik zostawi po sobie blizny, przebarwienia i plamy, które trudno usunąć.
Sposoby leczenia trądziku
Najbardziej sprawdzone może się okazać oczyszczanie manualne. Polega na ręcznym usuwaniu zaskórników oraz wągrów i innych zanieczyszczeń, które gromadzą się pod powierzchnią skóry. Tego rodzaju zabieg jest poprzedzony peelingiem kawitacyjnym. Całość zakończona jest nałożeniem maski, która łagodzi podrażnienia. W zależności od potrzeb skóry, oczyszczanie możemy łączyć z peelingiem medycznym – oxybrazją lub mikrodermabrazją.
Wyjątkową propozycją może się okazać terapeutyczny zabieg dyniowy Dermaquest. Szczególnie dedykowany dla skór łojotokowych oraz mieszanych, które borykają się z problemem trądziku. Pacjent po zabiegu może się spodziewać efektywniejszej pracy gruczołów łojowych, zniwelowanych zmian ropnych, pozbycia się krostek oraz zaskórników. Co więcej, zapobiega powstawaniu nowych ognisk zapalnych. Zabieg może być wykonywany przez cały rok. Dla najlepszego efektu polecana jest seria 8 zabiegów – co 14-21 dni, powtarzany dwa razy w roku.
Polecany jest również zabieg peelingująco-oczyszczający Exuviance. Skóra po nim jest wyraźnie odświeżona, odmłodzona i wypoczęta. Do indywidualnych potrzeb skóry dobiera się specjalne molekuły, które przynoszą ukojenie, nawilżenie i uczucie komfortu. W efekcie zmniejsza się ilość zmian trądzikowych oraz wydzielanego serum.