Tatuaż to permanentny rysunek na ciele, wykonywany poprzez prowadzenie tuszu do skóry właściwej, aby zmienić pigment skóry. Wykonując tatuaż, każdy ma świadomość tego, że będzie to zmiana na całe życie. Z czasem jednak z różnych powodów możemy zechcieć pozbyć się niechcianego tatuażu z ciała. Kiedyś było to niezwykle trudne, bolesne i drogie.
Odkąd jednak w medycynie estetycznej pojawiły się lasery, usunięcie tatuażu z ciała jest zdecydowanie łatwiejsze.
Usuwanie tatuażu kiedyś
Jak już zostało wspomniane, przed powszechnym zastosowaniem laserów w medycynie estetycznej zabieg usuwania tatuaży był bardzo trudny. Konieczne było wówczas usunięcie kilku kolejnych warstw skóry. Im głębiej wprowadzono w skórę pigmenty, tym głębszy był zasięg ingerencji chirurgicznej. Nietrudno domyślić się, że proces ten był również bardzo bolesny, czasochłonny i nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. Co więcej, ślad w postaci nieestetycznej blizny pozostawał na całe życie. Na szczęście obecnie mamy do dyspozycji lasery, które znacznie ułatwiają sprawę.
Laserowe usuwanie tatuażu
W naszym gabinecie kosmetycznym Esthe w Lublinie zapewniamy usługi z zakresu laserowego usuwania tatuaży. Tatuaże, a także makijaż permanentny usuwane są skutecznie przy użyciu lasera High Power Q Switch Nd:YAG 1064/532 nm. Laser ten zapewnia wysoką skuteczność i precyzję w usuwaniu różnorodnych tatuaży, w tym czarnych, granatowych, brązowych, a także czerwonych. Możliwe jest również rozjaśnienie tatuażu w celu wykonania covera. Ilość zabiegów laserowych dostosowywana jest indywidualnie do potrzeb pacjenta, ponieważ wiele zależy od głębokości i rodzaju wprowadzonego pigmentu i jego barwy.
Zabieg nie jest bolesny, gdyż stosowane jest znieczulenie kremem znieczulającym. Impulsy lasera odczuwane jako delikatne ukłucia nie sprawiają dużego dyskomfortu. Głowica High power Q-switch emituje bardzo krótkie impulsy (nanosekundowe), które wybiórczo pochłaniane są przez barwnik w skórze. Podczas oddziaływania laserem na skórę generowana jest energia o bardzo wysokiej gęstości, co pozwala na rozbicie barwnika na drobne elementy, które następnie na drodze fagocytozy są usuwane przez układ immunologiczny.